Majowe Czuwanie Maryjne

14 maja 2023, 22:42

head_img
Za nami pierwsze w tym roku czuwanie modlitewne w Sanktuarium Matki Bożej w Szczaworyżu.
 
10 maja o godzinie 18:30 w Sanktuarium Matki Bożej w Szczaworyżu, ks. proboszcz Stanisław Kondrak wyraził swoją radość, serdecznie przywitał wszystkich przybyłych
i rozpoczął pierwsze w tym roku czuwanie modlitewne.
 
Po zakończonym nabożeństwie majowym w trakcie którego było wystawienie Najświętszego Sakramentu, zgromadzeni na czuwaniu udali się na modlitwę różańcową po dróżkach, wokół kościoła. Rozważane były tajemnice radosne, a rozważania przygotowały Róże Różańcowe z Konar. Rycerze Kolumba nieśli wizerunek Matki Bożej.
 
Mszę świętą o godzinie 20-tej koncelebrowało 12 prezbiterów pod przewodnictwem ks. dr. Andrzeja Kwaśniewskiego. W czasie homilii ks. dr Andrzej Kwaśniewski przypomniał postać św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. W nawiązaniu do trudnej sytuacji Polski z czasów rozbicia dzielnicowego, przypomniał, że gorliwa modlitwa doprowadziła zjednoczenia Polski. Współcześnie nasza Ojczyzna również potrzebuje bardzo modlitwy o jedność i świadectwa, że należymy do Chrystusa oraz odwagi wyrażania tego w mediach społecznościowych – podkreślił na zakończenie w homilii kapłan.
 
Po mszy świętej ksiądz proboszcz Stanisław Kondrak podziękował gościom i parafianom za przybycie i zaprosił na kolejne czuwanie modlitewne do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu, które odbędzie się 14 czerwca 2023 r. o godzinie 18:30.
MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA

Niedziela:

  • godz. 8:00
  • godz. 10:00
  • godz. 12:00