XLII czuwanie w domu naszej Matki

19 października 2022, 20:12

head_img

Ostatnie w tym roku czuwanie modlitewne w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu za nami

W dniu 12 października 2022 roku o godz. 17:30 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu rozpoczęło się szóste i ostatnie w tym roku czuwanie modlitewne. Ks. proboszcz Stanisław Kondrak serdecznie przywitał wszystkich przybyłych na czuwanie modlitewne i powiedział, że Sanktuarium Maryjne w Szczaworyżu jest domem Matki Bożej co daje nam radość, że możemy w nim przebywać i cieszyć się z obecności i opieki Matki. Mieszkańcy parafii Szczaworyż tradycyjnie przynieśli do kościoła i podarowali Matce Bożej najpiękniejsze kwiaty ze swoich ogródków. Rycerze Kolumba przygotowali rozważania w czasie modlitwy różańcowej po dróżkach wokół kościoła, a rozważane były tajemnice światła.

Mszę świętą koncelebrowało 8 prezbiterów pod przewodnictwem ks. dr. Andrzeja Kwaśniewskiego, który wygłosił również homilię, w której przypomniał historię i znaczenie modlitwy różańcowej. Od czasów papieża Leona XIII październik jest miesiącem różańca. Ks. dr Andrzej Kwaśniewski podsumował 42 czuwania modlitewne, które odbyły się od maja 2016 roku i przyczyniły się do rozwoju duchowości i wzrostu pobożności w parafii. Siostry Różańcowe i Rycerze Kolumba są dowodem na to, że życie duchowe w parafii się rozwija. Nie możemy na tym poprzestawać i trzeba podejmować starania o zwiększenie apostolstwa wśród bliskich, a szczególnie wykorzystując możliwości jakie daje nam internet, trzeba ludziom mówić o Panu Bogu, ewangelizować dając świadectwo, dodał na zakończenie duszpasterz.

W czuwaniu modlitewnym wzięło udział około 100 osób, byli to parafianie i goście z parafii z Kielc, Buska-Zdroju, Owczar, Miechowa. Czuwanie modlitewne zakończyło się oddaniem czci relikwiom świętym znajdującym się w ołtarzu głównym Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu. Ksiądz proboszcz Stanisław Kondrak podziękował wszystkim za liczne przybycie, wspólną modlitwę i zaprosił na kolejne czuwanie modlitewne, które odbędzie się 10 maja 2023 r.

K.Dziarmaga

MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA

Niedziela:

  • godz. 8:00
  • godz. 10:00
  • godz. 12:00