XLI czuwanie domu naszej Matki

01 października 2022, 23:31

head_img

Czuwanie modlitewne czcicieli Matki Bożej we wrześniu za nami..

14 września do Sanktuarium Matki Bożej w Szczaworyżu o godz. 18:30 przybyli parafianie i goście z okolicznym parafii aby ze swoimi kapłanami wspólnie modlić się. Modlimy się, prosimy o konkretne rozwiązania naszych życiowych problemów, które zgodnie z naszą ludzką logiką są przecież dobre i mamy wrażanie, że naszych modlitw Bóg nie słyszy. Jeden z przedstawicieli mistyki nadreńskiej Mistrz Eckhart, w odpowiedzi na pytanie po co się modlimy powiedział : „po to, aby Bóg narodził się w duszy, a ona w Nim”. W czasie modlitwy różańcowej rozważania tajemnic radosnych przygotowały Siostry Różańcowe z Błońca. Rozważając kolejne tajemnice radosne uczymy się od Maryi jak z pokorą przyjąć wolę Boga. Rycerze Kolumba tradycyjnie już nieśli wizerunek Matki Bożej. Mszę świętą o godz. 20:00 koncelebrowało 9 kapłanów pod przewodnictwem ks. kanonika Edwarda Zielińskiego z parafii św. Barbary ze Staszowa. W czasie homilii ks. dr Adrzej Kawaśniewski przypomniał abyśmy przyzywali imienia Maryi w czasie ważnych wydarzeń w naszym życiu. Pamiętajmy o naszej Ojczyźnie i polecajmy ją opiece Matki Bożej dodał na zakończenie kaznodzieja. Po Eucharystii w łączności z Jasną Górą o 21:00 wszyscy modlili się Apelem Jasnogórskim, po którym uczestnicy czuwania udali się w pielgrzymce za ołtarz główny aby oddać cześć relikwiom świętym.

Ksiądz proboszcz Stanisław Kondrak podziękował gościom i parafianom za przybycie i zaprosił na kolejne czuwanie modlitewne do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu, które odbędzie się 12 października 2022 r. o godzinie 17:30.

Krzysztof Dziarmaga

MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA

Niedziela:

  • godz. 8:00
  • godz. 10:00
  • godz. 12:00