Czuwanie Maryjne

12 czerwca 2022, 21:46

head_img

Czerwcowe czuwanie modlitewne w Szczaworyżu za nami.

8 czerwca o godzinie 18:30 rozpoczęło się czuwanie modlitewne w Sanktuarium Matki Bożej w Szczaworyżu. Ksiądz proboszcz Stanisław Kondrak wyrażając swoją radość zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy. W czuwaniu wzięły udział dzieci pierwszokomunijne, które przybyły w uroczystych strojach wraz ze swoimi rodzicami. Rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu. To szczególny rodzaj modlitwy – trwania przy Tym, który pierwszy nas umiłował. Otwieramy przed Bogiem nasze serca, który ludzką niedoskonałą miłość uszlachetnia i sprawia, że stajemy się wrażliwsi na innych ludzi.

Modlitwa różańcowa po dróżkach wokół kościoła miała wyjątkową oprawę za sprawą dzieci pierwszokomunijnych, które przygotowały rozważania tajemnic światła. Obecność dzieci w Kościele buduje w nas przeświadczenie, że Kościół żyje i się rozwija.

Wizerunek Matki Bożej w czasie rozważania tajemnic światła nieśli Rycerze Kolumba, a Siostry Różańcowe w uroczystych strojach swą gorliwą modlitwą dawały świadectwo umiłowania Matki Bożej. Czytania liturgiczne czytały i śpiewały psalm w czasie mszy św. dzieci, które w tym roku przystąpiły do pierwszej komunii świętej. Marcelina Zielińska z córką Magdaleną i synem Igorem poprowadzili modlitwę – rozważania do litanii o Sercu Jezusowym.

Mszę św. o godzinie 20:00 koncelebrowało 7 prezbiterów pod przewodnictwem ks. dr. Andrzeja Kwaśniewskiego, który w homilii podziękował wszystkim za przyniesione kwiaty do kościoła. Następie zwrócił się do dzieci pierwszokomunijnych aby nie martwiły się jeżeli w czasie mszy św. nie wszystko jest dla nich zrozumiałe, potrzeba czasu i w miarę jak będą dorastać wszystko stanie się jasne. Na zakończenie zachęcił rodziców aby na kolejne czuwania przyszli ze swoimi dziećmi równie uroczyście jak to miało miejsce na czerwcowym czuwaniu.

Na zakończenie ks. proboszcz Stanisław Kondrak podziękował wszystkim za udział w czuwaniu i zaprosił na kolejne czuwanie, które rozpocznie się 13 lipca o godz. 18:30.

Krzysztof Dziarmaga

Foto: KD

MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA

Niedziela:

  • godz. 8:00
  • godz. 10:00
  • godz. 12:00