XXXVI czuwanie ku czci Matki Bożej Łaskawej

16 października 2021, 22:19

head_img

Za nami ostatnie w tym roku czuwanie modlitewne w Sanktuarium Matki Bożej w Szczaworyżu.

       13 października o godz. 17.30 w Sanktuarium Matki Bożej w Szczaworyżu rozpoczęło się spotkanie modlitewne. Rozpoczęło się od adoracji Najświętszego Sakramentu, którą prowadził ks. proboszcz Stanisław Kondrak. W czasie modlitwy różańcowej po dróżkach wokół kościoła wizerunek Matki Bożej nieśli Rycerze Kolumba, którzy również przygotowali rozważania tajemnic światła. Na spotkanie modlitewne przyjechała wyjątkowa rodzina z Krakowa. Ksenia z mężem Bartłomiejem wraz z dziećmi: Piotrem, Michałem i Andrzejem. Pan moim Pasterzem… tymi słowami Psalmu 23, Ksenia rozpoczęła świadectwo, ze wspólnego pielgrzymowania z Bartłomiejem w 2010 roku Francuską Drogą Świętego Jakuba – Camino Frances. To był czas modlitwy, wyrzeczeń i uczenia się pokory. W czasie 37 dni pielgrzymowania i pokonywaniu 1000 km pieszo z plecakiem, jest mnóstwo czasu na modlitwę. Kiedy oczyściłam się z hałasu, który serwuje nam świat na wszelkie możliwe sposoby i wyciszyłam hałas wewnętrzny, który powodują nieuporządkowane myśli doświadczyłam ciszy, w której odczułam obecność Boga, mówiła Ksenia. To był czas modlitwy, wyciszenia, spotkania Boga i budowania relacji ze spotkanymi ludźmi, które przetrwały próbę czasu. To niesamowite świadectwo i przykład życia rodziny silnej Bogiem. Rodziny, która swoją codzienność opiera na dekalogu i prawdziwych wartościach, trudne to zadanie, ale jak widać możliwe. W tym roku latem Ksenia z Bartłomiejem pielgrzymowali Małopolską Drogą św. Jakuba i odwiedzili kościół pw. św. Jakuba Starszego w Szczaworyżu, który znajduje się na jej trasie. Dewizą ich życia są słowa: „to nie droga jest trudnością, to trudności są drogą”.

      Mszę świętą koncelebrowało 8 prezbiterów pod przewodnictwem ks. proboszcza Mariana Kujdy z parafii w Borusowej. Homilię wygłosił ks. dr Ryszard Banach z Diecezji Tarnowskiej, w której nawiązał do objawień z Fatimy z 13 października 1917 roku. Świat próbuje nam udowodnić, że współczesnemu człowiekowi Bóg nie jest potrzebny. Ale porządek świata budowany bez Boga obraca się przeciwko człowiekowi i staje się okrutny. Tak jak 13 października 1917 roku, również dziś Matka Boża zaprasza nas do modlitwy i wstępowania w ślady Chrystusa. Nie bójcie się wziąć do swojego życia Maryi, która mówi „w końcu moje Niepokalane Serce zwycięży” dodał na zakończenie kaznodzieja. Ksiądz proboszcz Stanisław Kondrak podziękował wszystkim za udział w czuwaniu, które było ostatnim w tym roku i zaprosił na kolejne, które będzie miało miejsce 11 maja 2022 roku o godzinie 18.00.

Krzysztof  Dziarmaga

MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA

Niedziela:

  • godz. 8:00
  • godz. 10:00
  • godz. 12:00