XXXV czuwanie ku czci Matki Bożej Łaskawej

11 września 2021, 23:24

head_img

V czuwanie modlitewne we wrześniu 2021 r. w parafii Szczaworyż za nami.

8 września 2021 r. o godz. 18:30 w Sanktuarium Matki Bożej w Szczaworyżu rozpoczęło się czuwanie modlitewne. To wyjątkowe czuwanie, bo w dniu, w którym obchodzimy święto wspominające urodziny Matki Bożej. To już piąte czuwanie modlitewne w tym roku. Goście i parafianie w skupieniu i rozmodleniu zawierzyli swoje intencje Matce Bożej. Ksiądz Proboszcz, a zarazem kustosz Sanktuarium Maryjnego w Szczaworyżu - Stanisław Kondrak rozpoczęli adorację. Po zakończonej adoracji uczestnicy modlitewnego spotkania w skupieniu i rozmodleniu podążyli trasą Dróżek Maryjnych, rozważając kolejne tajemnice radosne różańca, które przygotowały Róże Różańcowe ze Szczaworyża. Po zakończonej modlitwie różańcowej wszyscy wrócili do kościoła na mszę świętą, która rozpoczęła się o godzinie 20:00. Mszę świętą koncelebrowało 10 prezbiterów pod przewodnictwem ks dr Ryszarda Banacha z Diecezji Tarnowskiej. Homilię wygłosił ks. dr Andrzej Kwaśniewski. Przypomniał atmosferę przygotowań i samych obchodów milenijnych chrztu Polski w 1966 roku na terenie Diecezji Kieleckiej. W tych bardzo trudnych czasach, system polityczny usiłował Polakom odebrać wiarę w Boga, ale na trudne czasy Bóg zawsze zsyła wyjątkowych ludzi. Takim był właśnie Prymas Tysiąclecia, Sługo Boży kardynał Stefan Wyszyński. Bez tych wszystkich trudności, poświęceń i ofiar nie byłoby dziś wolnej polskiej duszy dodał na koniec kaznodzieja.

Na zakończenie ks. Proboszcz Stanisław Kondrak podziękował wszystkim za udział i zaprosił na czuwanie październikowe – które odbędzie się w dniu 13 października i rozpocznie tradycyjnie o godz. 17:30 w Sanktuarium Maryjnym w Szczaworyżu.

Krzysztof Dziarmaga


 

MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA

Niedziela:

  • godz. 8:00
  • godz. 10:00
  • godz. 12:00