Czuwanie modlitewne w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu

17 sierpnia 2021, 18:25

head_img

Czuwanie modlitewne w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu

Czuwania modlitewne w Sanktuarium Matki Bożej w Szczaworyżu rozpoczęły się 11 maja 2016 roku, 11 sierpnia odbyło się 4 czuwanie modlitewne w tym roku, a licząc od początku to już 34. Mają one stałe miejsce w kalendarzu wydarzeń religijnych Sanktuarium Maryjnego w Szczaworyżu. W czasach trudnych, pełnych niepewności, a czasem i zwątpienia tylko nasza Matka ma zawsze dla nas słowa pełne nadziei, pocieszenia i nieustająco zaprasza do Szczaworyskiego Sanktuarium. Róże Różańcowe z Żernik Górnych przygotowały rozważania tajemnic chwalebnych. W czasie modlitwy różańcowej po dróżkach Wizerunek Matki Bożej nieśli Rycerze Kolumba. Miesiąc sierpień to czas pielgrzymek na Jasną Górę. Parafianka Ania Karcz z Żernik Górnych przygotowała referat, w którym przypomniała historię pięknej polskiej tradycji pielgrzymowania na Jasną Górę. Opowiedziała również o początkach naszej Pieszej Kieleckiej Pielgrzymki, która jak co roku w sierpniu wyruszała z Kolegiaty Wiślickej i aktualnie 40 już raz podąża na Jasną Górę. Mszę świętą o godzinie 20:00 koncelebrowało 9 prezbiterów pod przewodnictwem księdza proboszcza Zbigniewa Sajewskiego z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Płońsku. Kazanie wygłosił ks. dr Andrzej Kwaśniewski, w którym powiedział, że każdy przychodząc do Matki skrywa w swoim sercu inną tajemnicę, ale dla Matki Bożej każda z tych tajemnic jest tak samo ważna. Ksiądz proboszcz Stanisław Kondrak wyraził swoją wdzięczność za przybycie i wspólną modlitwę kapłanom, gościom, parafianom i zaprosił na kolejne w tym roku czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godzinie 18:30, 8 września. W łączności z pątnikami 40 Pieszej Kieleckej Pielgrzymki i Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze, wszyscy uczestnicy zakończyli czuwanie modlitwą Apelu Jasnogórskiego.

Krzysztof Dziarmaga

MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA

Niedziela:

  • godz. 8:00
  • godz. 10:00
  • godz. 12:00