Święty Józef nawiedza naszą parafię

04 sierpnia 2021, 13:47

head_img

Święty Józef nawiedza naszą parafię.

W sobotę 10 lipca 2021 r. został przywieziony do naszej parafii z parafii Zagość wozem strażackim, przez strażaków i księdza proboszcza tamtejszej parafii Radosława Sabalkowskiego, obraz świętego Józefa, który nawiedza wszystkie parafie naszej diecezji.

Po powitaniu, obraz w asyście Rycerzy Kolumba i parafian został uroczyście wprowadzony do kościoła przez księdza proboszcza Stanisława Kondraka. Codziennie w godzinach 19.00-21.00 odbywała się adoracja obrazu, podczas której wierni wraz z księdzem proboszczem zawierzali opiece św. Józefa swoje rodziny oraz całą parafię.

14 lipca (środa) z czuwaniem ku czci św. Józefa zbiegło się czuwanie ku czci Matki Bożej Łaskawej Szczaworyskiej. Tematem przewodnim czuwania była osoba św. Józefa jako cichego opiekuna Świętej Rodziny i wzoru do naśladowania dla dzisiejszych ojców. Pielgrzymi mieli okazję potowarzyszyć św. Józefowi w Jego ziemskiej pielgrzymce a zanurzając się w tajemnice Jego życia zawierzali swoje rodziny aby doświadczyć potrzebnych łask. To szczególne czuwanie poprowadziła róża różańcowa rodziców, którzy modlą się za swoje dzieci – patronem tej róży jest właśnie św. Józef. Ojcowie, matki oraz dzieci z tej wspólnoty z wielkim zaangażowaniem posłużyli w Mszy św., której przewodniczył ks. Sylwester Durlik oraz w uroczystej procesji, podczas której wierni modlili się w intencjach swoich rodzin a szczególnie w intencji dzieci.

Peregryncja obrazu trwała do soboty 17 lipca 2021 r., kiedy to po uroczystej Mszy świętej pożegnano obraz św. Józefa i przekazano do parafii św. Brata Alberta w Busku-Zdroju – do ks. dziekana ks. kan. Marka Podymy.

Obraz św. Józefa zakończył peregrynację w naszym dekanacie.

 

MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA

Niedziela:

  • godz. 8:00
  • godz. 10:00
  • godz. 12:00