Lipcowe Czuwanie Maryjne

16 lipca 2023, 20:55

head_img
Lipcowe czuwanie modlitewne w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu
 
12 lipca o godzinie 18:30 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu, ks. proboszcz Stanisław Kondrak uroczyście i serdecznie powitał gości i parafian przybyłych na lipcowe czuwanie modlitewne. Istotnym elementem kultu Matki Bożej jest porównywanie Jej do najpiękniejszych roślin i kwiatów. Parafianie pięknymi kwiatami ze swoich ogródków, przyniesionymi do kościoła, podkreślili, że pamiętają o Matce Bożej i oddają jej należytą cześć.
Po adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele, wszyscy zebrani na czuwaniu udali się wraz z kapłanami na dróżki, aby wokół kościoła rozważać tajemnice różańca. Rozważania tajemnic bolesnych przygotowały i modlitwę prowadziły Róże Różańcowe ze Szczaworyża. Wizerunek Matki Bożej był niesiony przez Rycerzy Kolumba.
 
Uroczysta Eucharystia z udziałem 12 prezbiterów rozpoczęła się o godzinie 20:00. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz Tadeusz Pytel. W której przypomniał o trudnych i bolesnych wydarzeniach z okresu II wojny światowej, które miały miejsce na Wołyniu w lipcu 1943 roku. Budowanie trwałego pokoju, na którym nam tak bardzo zabiegamy należy rozpocząć od budowania drogi prowadzącej do wybaczania. Maryja, która przeszła swoją ziemską wędrówkę i stanęła pod krzyżem Jezusa daje nam przykład jak należy to robić i udowadnia, że jest to możliwe dodał na zakończenie kapłan.
 
Po zakończonej mszy św. i modlitwie Apelu Jasnogórskiego ks. proboszcz Stanisław Kondrak zaprosił wszystkich aby przeszli za ołtarzem głównym i oddać cześć relikwiom świętym. Następnie podziękował za wspólną modlitwę i zaprosił na kolejne czuwanie, które rozpocznie się o godzinie 18:30, 9 sierpnia.
MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA

Niedziela:

  • godz. 8:00
  • godz. 10:00
  • godz. 12:00